Čerstvě zahájená spolupráce mezi EZÚ a CT100 přinesla nová ocenění pro čtyři české firmy

26.11.2018

Čerstvě zahájená spolupráce mezi EZÚ a CT100 přinesla nová ocenění pro čtyři české firmy

V rezidenci pražského primátora proběhl dne 21. listopadu nultý ročník předávání cen Management Excellence Awards. Na základě výběru EZÚ získali ocenění čtyři české firmy, a to společnost ELLA-CS, Preciosa, GAMA GROUP a SWS, které dlouhodobě plní nejvyšší kritéria v oblasti systémového přístupu v řízení a organizaci firmy a v zajištění ekonomické stability.Ocenění předal ředitel EZÚ Zdeněk Vališ a Jan Struž, předseda sdružení Czech TOP 100. 

CZECH TOP 100 je předním partnerem českého průmyslu a hospodářství, který veřejnosti poskytuje přehled o zásadních subjektech české ekonomiky. Dne 21. listopadu proběhl v rezidenci primátora hlavního města Prahy jubilejní 25. ročník vyhlášení žebříčku firemní komunikace. „Kromě tradičního vyhlášení nejlepších výročních zpráv a firemních časopisů jsme letos udělovali také ocenění v nové kategorii ‚Management Excellence Award‘, která vznikla ve spolupráci s Elektrotechnickým zkušebním ústavem,“ uvádí Jan Struž, předseda sdružení Czech TOP 100. EZÚ, s. p. jako nezávislá organizace s dlouholetou tradicí vybral několik českých firem z pohledu systémového přístupu k řízení a organizaci podniku a zajišťování ekonomické stability. „Rozhodli jsme se ocenit čtyři české firmy – jsou jimi ELLA-CS, Preciosa, GAMA GROUP a SWS, které dlouhodobě plní nejvyšší kritéria současně v obou oblastech,“ uvádí Zdeněk Vališ M.A., ředitel EZÚ.

Společnost ELLA-CS, která je výrobcem zdravotnickým prostředků a v poslední době se zaměřuje především na produkci gastrointestinálních stentů. Společnost své výrobky vyváží do více než 70 zemí a její distribuční síť stále roste. „Je nám ctí, že jsme mohli být součástí nového projektu, který společnost oceňuje z pohledu profesionálně zvládnutého vedení. Tomuto projektu fandíme, protože si všímá kvalitně odvedené práce českých firem podložené ekonomickým i společenským měřítkem.“říká Ing. Oldřich  Beneš ze společnosti ELLA-CS.

Systémový přístup k řízení a organizaci firmy a současně také zajišťování ekonomické stability jsou základními pilíři pro budování důvěry u zákazníků, investorů a zaměstnanců. Ocenění v této kategoriije důkazem vysoké úrovně a profesionality vrcholového vedení dané společnosti a jeho odpovědného přístupu k řízení podniku. „Můžeme říct, že takto oceněné firmy mají velmi dobrý předpoklad pro dlouhodobý stabilní růst, díky kterému vytváří sílu českého průmyslu. Věřím, že mohou být považovány za následováníhodný příklad pro ostatní české společnosti,“ uvádí Vališ.