Nový produkt vyžadovaný výrobci svítidel

11.06.2020

Požadavky na životní cyklus bezpečného výrobku – certifikace podle IEC62443-4-1 

Ústředními prvky certifikace IEC62443-4-1 je analýza hrozeb založená na scénáři případu použití a proces vývoje produktu, který zajišťuje, že všechny identifikované bezpečnostní požadavky jsou implementovány, ověřovány, testovány a dokumentovány se sledovatelností.

Předmětem posuzování je dokladování ,aby výrobní společnost prokázala svou schopnost rychle a přiměřeně reagovat na nově objevená slabá místa zabezpečení a spolehlivě publikovat aktualizace zabezpečení.

Předmětem posouzení je vývojový proces z hlediska základních bezpečnostních požadavků IEC 62443-4-1.

Připojené osvětlovací systémy kombinují připojená svítidla, senzory a další zařízení osvětlovacích systémů se softwarem, popř. s dalšími službami. Vzhledem k tomu, že vkládají obousměrné datové komunikace, připojená zařízení světelného systému se účastní internetu věcí (IoT). S tím, jak se připojené systémy osvětlení stávají hlouběji zabudovanými do sítí pro budovy a pouliční osvětlení, jsou implementace, procesy a odpovědnost za bezpečnost důležitější, a tím také cennější. Certifikační proces využívá nejmodernější opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti ve všech vrstvách architektury systému. Od zabezpečeného vývoje systému, přes zabezpečení zařízení, sítě a cloudu, monitorování systému a zabezpečené aktualizace zařízení.

EZÚ tuto službu poskytuje již od roku 2019, pokud máte zájem o nezávaznou nabídku i vy kontaktujte manažera produktu Miroslava Voldřicha.